Yazılım Çalışmaları

Özellikle makas, aşık, oluk gibi tekil prefabrike elemanların tasarımı (sitemizin Deprem ve Prefabrikasyon bölümünde bahsedilen konular dışında) binadan (deprem davranışından) bağımsız olduğundan, bu elemanların tasarımında SAP2000 gibi paket programların kullanılmasına gerek bulunmamaktadır.

Ancak, özellikle öngerilmeli elemanlarda, bir çok kesit için hesap yapılması gerektiğinden ve bu hesapların elle yapılması oldukça fazla zaman aldığı ve hesap hatalarının yapılması riski taşıdığı için, bu elemanlar için kapsamlı yazılımlar geliştirilmesi oldukça önem kazanmaktadır.

AAS&ATAY olarak, prefabrike tekil elemanların güncel şartnamelere göre ve dikkat edilmesi gereken tüm durumlar gözönüne alınarak hesaplarını yapan yazılımlar geliştirmekteyiz.

Prefabrike Öngerilmesiz Çatı Makası Analizi

AR-GE Departmanımızın geliştirdiği Prefabrike Öngerilmesiz Çatı Makası Analizi programı prefabrike beton mühendislerinin kullanımına sunulmuştur.

Programımız, http://www.sendspace.com/file/7phhl8 adresinden, kullanma kılavuzu ise buraya tıklanarak indirilebilir.
(rar dosyası şifrelidir. Şifreyi atakulaksizoglu@aas-atay.com adresine e-posta göndererek talep edebilirsiniz.)

Aşağıda, programımızın arayüzünü görebilirsiniz:


Prefabrike Öngerilmeli Çatı Makası Analizi

AR-GE Departmanımızın geliştirdiği Prefabrike Öngerilmeli Çatı Makası Analizi programının kullanma kılavuzu ise buraya tıklanarak indirilebilir.
(Bu program şirket personelimizin kullanımındadır)

Tüm tekil elemanlar için öngerilmeli/öngerilmesiz yazılımların kontrolleri tamamlandıktan sonra prefabrike beton mühendisleri tarafından kullanılması amacıyla web sitemizden sunmak için gerekli çalışmalar yürütülmektedir.