Neden Prefabrikasyon ?

1) Prefabrike Beton Hızlıdır

Beton prefabrikasyon teknolojisinin en önemli avantajlarından biri, alternatiflerine göre oldukça hızlı bir inşaat tekniği olmasıdır. Örneğin, 1000m2'lik oturma alanına sahip standard bir endüstri yapısının prefabrike elemanları, tesisimizde yaklaşık 10-15 günde üretilip, montajı yaklaşık 4 gün içinde tamamlanır. Bu da yatırımcıya, yatırımının çok kısa sürede faaliyete geçmesi imkanını sağlar.

2) Prefabrike Beton İşletme Masraflarını Minimuma İndirir

Prefabrike beton, çelik malzemesinin aksine, uzun vadede bakım gerektirmez. Betonarme malzemesi dayanıklıdır, uzun vadede işletme masraflarını minimize eder.

3) Prefabrike Beton Güvenlidir

Prefabrike beton binalar, meydana gelen büyük depremlerde önemli bir sınav vermiş ve bu sınavı genel olarak başarıyla geçmiştir. Prefabrike yapılar, 'doğal deney' olarak nitelendirilebilecek bu depremlerden sonra uzmanlarca incelenmiş, iyi performans sergilemediği noktalar için yeni yönetmelik şartları getirilmiş ve yeni hesap yöntemleri geliştirilmiştir. Firmamız, prefabrike beton teknolojisi konusundaki ulusal/uluslararası gelişmeleri yakından takip etmekte ve statik proje aşamasında bu gelişmeleri ve şartnameleri harfiyen uygulamaktadır. Firmamızın, prefabrike yapıların deprem performansıyla ilgili hazırladığı çalışmayı sitemizin 'Prefabrikasyon' sekmesindeki 'Deprem ve Prefabrikasyon' sayfasında bulabilirsiniz.

4) Prefabrike Beton Mevsimsel Şartlardan Etkilenmez

Prefabrike beton inşaatı, elemanların fabrika ortamında üretilmesinden dolayı, mevsimsel şartlardan etkilenmez. Kapalı alanda gerçekleştirilen üretimlere, sıcaklığın düşük olduğu durumlarda buhar kürü uygulanarak devam edilir.

5) Prefabrike Beton Yangına Dayanıklıdır

Prefabrike beton yapılar, çelik yapıların aksine yangına dayanıklıdır.

6) Prefabrike Beton Çok Amaçlıdır

Elemanların fabrika ortamında seri olarak üretilmesi, istenilen renkte ve şekilde elemanın elde edilmesi, istenilen elemana yüzey tekstürü uygulanmasını sağlar. Firmamızın ürettiği çeşitli ürünler için sitemizin 'Ürünler' sekmesindeki 'Özel Üretimler' sayfasını inceleyebilirsiniz.

7) Prefabrike Öngerilmeli Beton Hafiftir

Prefabrike öngerilmeli beton teknolojisi, tercih edildiği taktirde, büyük açıklıkların küçük kesitlerle geçilmesini sağlar. Bu hem binanın hafiflemesi, hem de mimari hacimlerin daha rahat kullanılabilmesini sağlar.